A rendhagyó Hangadó Senior előadás célja, hogy kapcsolódva a Dívák & Ikonok időszaki kiállításhoz, egy-egy archetipikus nőalakot, és annak zenei megjelenítését bemutassa Puccini operáin keresztül. Ez egy sorozat, de alkalmanként is kerek egész egy-egy téma. Elsőként a keletkezés időrendjét is tartva Tosca a díva került a középpontba.
A Hangadó Senior a Magyar Zene Háza tavalyi évadban indult, szórakoztató zenetörténeti előadás sorozata, amely főképpen a nyugdíjas korosztályt veszi célba, de bármelyik korosztálynak érdekes és élvezhető. Az elmúlt évad és az idei év szinte minden alkalma teltházzal futott és nagy sikernek örvend. A sorozat témái híres zeneszerzők élete, zeneművek és ezekhez kapcsolódó érdekes, kevesek által ismert háttértörténetek, mindez színesítve zenehallgatással és film bejátszásokkal, szórakoztató kvízzel és saját aktív zenei élménnyel.
Giaccomo Puccini a verista operák királya, Verdit követő zeneszerző új utakat és távlatokat nyitott az opera történetében. A verista operaszerzők: Puccini, Leoncavallo és Mascagni az egyszerű emberek drámai érzelmeit helyezik a cselekmény központjába. Az elemi erővel feltörő, ösztönszerű dallamok, kezdő operalátogatókat szinte azonnal megnyernek a műfajnak! Puccini operái a legnépszerűbbek közé sorolhatók: A Tosca, A pillangókisasszony, Turandot, minden operaház színpadán sikerrel játszott mű. A Dívák & Ikonok időszaki kiállítás kapcsán a fent említett művek címszereplőit, három archetipikus nőalakot emeltünk ki a híres operákból!
Miért ilyen alakokat válogat Puccini? Mit árul el nekünk a zene nyelvén? Kedveli vagy elutasítja a szerző a főszereplőit? Élvezetes és interaktív alkalmak, előadója: Tápai Dóra, a Magyar Zene Háza zenepedagógusa, Középiskolai Ének-Zenetanár és Karvezető.
A koncert felvétele 2024. június 26-án készült a Magyar Zene Háza Koncerttermében.